Площа квартири30-70м2
Термін виконання2-5 місяців
Вартість робіт4000-6000 грн/м2*
Вартість загальнобудівельних матеріалів2000-3000 грн/м2*
Кількість виконавців2-4 чол

*Точна вартість встановлюється при складанні кошторису.

Чим багатьох приваблює вторинне житло? Найчастіше меншою вартістю ніж квартири в новобудові, тим, що не потрібно чекати на усадку будівлі і зазвичай, вигідним розташуванням. Квартири у старому фонді розташовуються у вже обжитих районах із добре розвиненою інфраструктурою. Тому ремонт квартири у вторинному житловому фонді — потрібна послуга на українському ринку.

Що важливо знати про ремонт вторинного житла?

Найчастіше у вторинній квартирі необхідний капітальний ремонт, а не косметичний, оскільки така квартира вже має історію експлуатації і зазвичай перебуває у поганішому стані, ніж нова квартира. Попередні власники квартир могли не стежити за їх станом, не проводити регулярний ремонт чи робити його неякісно. Щодо комунікацій все може бути ще гірше. Старе алюмінієве проведення не може впоратися з сучасними навантаженнями при використанні великої кількості нової побутової техніки. Старі металеві труби водопроводу та опалення не тільки іржавіють від постійного контакту з водою, але й заростають вапняними та жировими відкладеннями, від чого зростає ризик протікання. Чавунна каналізація, відслуживши не одне десятиліття, теж не може похвалитися своєю довговічністю, від чого через найслабші місця починає проникати неприємний запах.

Капітальний ремонт включає більш великомасштабні роботи, такі як заміна систем опалення і водопостачання, укладання нових підлог і оновлення електрики. Також може бути потрібна зміна планування або перепланування квартири, щоб краще відповідати потребам нових власників.

Хоча капітальний ремонт може коштувати дорожче, ніж косметичний ремонт, він допоможе уникнути проблем та додаткових витрат у майбутньому, оскільки забезпечує більш довгострокове та надійне вирішення проблем із квартирою.

Ремонт вторинного житла, результат ремонту у кімнаті.
Ремонт кімнати у вторинній квартирі.

Ремонт вторички (хрущовки) у Харкові

Ось кілька важливих речей, які потрібно враховувати, розпочавши ремонт вторинного житла:

 1. Оцініть стан квартири: перед початком ремонту потрібно оцінити стан квартири та визначити, які роботи потрібні. Зверніть увагу на системи електропостачання, опалення, водопостачання, а також на стіни, стелі та підлоги.
 2. Не забудьте про інженерні системи: вторинне житло може мати старі інженерні системи, які потрібно оновити. Перевірте системи опалення, водопостачання, каналізації та електропостачання на працездатність та безпеку.
 3. Продумайте планування: при ремонті вторинного житла можна змінити планування приміщень, щоб зробити їх зручнішими та функціональнішими. При цьому потрібно враховувати стіни, що стоять, перекриття та інші конструктивні особливості.
 4. Виберіть правильні матеріали: для ремонту вторинного житла потрібно вибирати якісні та надійні матеріали, які прослужать довго та не викликатимуть проблем після ремонту. Зверніть увагу на стан стін та стель – можливо, знадобиться додаткова підготовка поверхні перед нанесенням оздоблювальних матеріалів.
 5. Приділіть увагу деталям: проводячи ремонт вторинного житла, важливо не лише оновити загальний вигляд приміщень, але й приділити увагу деталям. Це можуть бути ручки на дверях, розетки, вимикачі та інші дрібниці, які можуть створити загальне враження від квартири.
 6. Зверніться до професіоналів: якщо ви не впевнені у своїх силах або хочете отримати професійну допомогу, зверніться до фахівців. Вони допоможуть вибрати оптимальні рішення, проведуть роботи відповідно до вимог та норм, а також заощадять ваш час та сили.
Ремонт вторинного житла у Харкові, під ключ.

Етапи ремонту вторинного житла

Перед початком ремонту квартири у хрущовці проводиться первинна консультація та розробляється проект, що визначає послідовність робіт. На цьому етапі також розраховується необхідна кількість матеріалів та визначаються їх властивості.

Для ремонту вторинного житла ціни та тривалість роботи починають формуватися ще на стадії створення дизайнерського та технічного проектів. При цьому враховується квадратура приміщення та бюджет замовника. Незалежно від цього, вартість капітального ремонту квартири в хрущовці від компанії YourHome буде конкурентною і не завдасть значних збитків фінансам замовника.

Ремонт вторинного житла може включати наступні етапи:

 • Планування. На цьому етапі визначаються обсяги та види робіт, складається кошторис, планується бюджет та обираються матеріали.
 • Демонтаж. Проводиться демонтаж старих шпалер, покриттів, підлог, дверей, вікон, старої сантехніки та електропроводки.
 • Підготовка поверхонь. Проводиться вирівнювання стін, стель та підлог, укладання гідроізоляційної плівки, ґрунтування.
 • Електромонтажні роботи. Встановлюються нові електропроводки, розетки, вимикачі, точкові світильники, прокладаються кабелі для телевізора та інтернету.
 • Сантехнічні роботи. Монтується нова сантехніка, проводяться роботи із заміни труб, укладається тепла підлога, якщо необхідно.
 • Обробка стін. На цьому етапі проводиться шпаклівка, ґрунтовка, фарбування, укладання шпалер, плитки або інших матеріалів.
 • Оздоблення стель. Проводиться шпаклівка, ґрунтовка, фарбування, встановлення стельових панелей, підвісних стель, натяжних стель.
 • Оздоблення підлог. Укладається нове покриття (ламінат, паркет, килимове покриття, плитка і т.д.), влаштовується тепла підлога, якщо потрібно.
 • Встановлення дверей та вікон. Монтуються нові двері та вікна, проводяться роботи з утеплення.
 • Установка світильників та електроприладів. Монтуються люстри, бра, настінні світильники, витяжки, духові шафи, холодильники, плити та інші електроприлади.
 • Фінальна обробка. На цьому етапі проводиться установка декоративних елементів (килимові доріжки, дзеркала, картини, штори), встановлення меблів.
 • Прибирання та здавання об’єкта. Проводиться прибирання приміщення, усунення дрібних дефектів, перевірка працездатності всіх встановлених систем та обладнання.
Ілюстрація. Ремонт у новобудові від початку до кінця.

Вартість ремонту вторинної квартири у Харкові

Ціна на ремонт у вторинному житлі залежить від стану квартири, тому при покупці важливо бути уважним. Якщо квартира сильно зношена, ремонт може виявитися дорожчим, ніж у квартири в кращому стані.

Капітальний ремонт вторинної квартири зазвичай обходиться дорожче, ніж у новобудові, оскільки потрібний демонтаж старих систем опалення, водопостачання, електророзведення та інших елементів. Однак, якщо йдеться лише про оздоблення стін, то вартість ремонту вторинної квартири може бути меншою, ніж у новобудові, за рахунок виконаних раніше чорнових робіт.

Формують остаточну ціну такі фактори:

 • площа приміщення;
 • необхідність у переплануванні квартири;
 • матеріал стін та підлоги, що підлягає усуненню;
 • кількість робіт, внесених до кошторису;
 • вартість вибраних матеріалів.
Площа квартири30-70м2
Термін виконання2-5 місяців
Вартість робіт4000-6000 грн/м2*
Вартість загальнобудівельних матеріалів2000-3000 грн/м2*
Кількість виконавців2-4 чол

Заповніть контактну форму і отримайте реальний кошторис на ремонт квартири.

Замовити ремонт

Поширені запитання

Ремонт квартири у вторинному будинку зазвичай починається з демонтажу старої обробки і, досить часто, з перепланування. Всі інші етапи ідентичні до ремонту квартири в новобудові.

Відмінності не суттєві. Основна відмінність це наявність чи відсутність підготовчих для ремонту робіт. При ремонті у вторинному будинку необхідно дотримуватись правил проведення шумних робіт, хоча ці правила діють і при ремонті у вже заселеній новобудові.

Вартість ремонту квартири під ключ у вторинному ринку, найчастіше, трохи дорожче, ніж у новобудові за рахунок присутності робіт з очищення старої обробки. Детальну вартість робіт з ремонту квартири у вторинному центрі можна прорахувати тільки за проектом.